Intermodalinių gabenimų operatoriams ir vežėjams, gabenantiems skysčius ir dujas, Vokietijos puspriekabių gamintojas „Kögel” sukūrė didesnio krovumo, palengvintos konstrukcijos važiuoklę konteinerinei cisternai. Pirmasis važiuoklės „Kögel Port 20 Tankplex” pristatymas įvyks Hanoveryje tarptautinės krovininio ir komercinio transporto parodos IAA‘ 2014 metu.

Nors pagrindinis šios važiuoklės akcentas yra maža savoji masė, jos bendrasis svoris gali siekti 39 tonas, o balno apkrova – 14 tonų. Naujojo gaminio krovumas – 36,5 tonos. Puspriekabė pritaikyta 20-ies pėdų konteineriams bei keičiamoms platformoms, siekiančioms iki 7,82 metrų ilgio. Dėka universalių konteinerių užraktų fiksatorių galima transportuoti ir 23-ies bei 25 pėdų konteinerines cisternas.

Naujoji važiuoklė „Kögel Port 20 Tankplex” atitinka Europos sutarties dėl pavojingų krovinių tarptautinių vežimų keliais (ADR) direktyvų reikalavimams.

Lengvesni komponentai

Pasak Juliaus Jankauskio, puspriekabių gamintojui Lietuvoje atstovaujančios UAB „Bene Trucks Lietuva” vadovo, maksimaliai optimizavus važiuoklės rėmo ir serijinės įrangos svorį, pasiektas puikus krovumas. Kaip pavyzdį jis minėjo ratlankius ir suspausto oro resiverį, pagamintus iš aliuminio.

Saugiam transportavimui ir patogiam konteinerinių cisternų aptarnavimui 20-ies pėdų konteinerių užraktų fiksatoriai (užraktai) yra įtaisomi ties cisternų viduriu. Serijinės gamybos važiuoklė „Port 20 Tankplex” yra aprūpinta plienine išpylimo vonia, važiuoklės rėme išklotais plastikiniais lanksčiais vamzdžiais, o taip pat valymo tikslams nesudėtingai išmontuojama darbine platforma.

Maksimaliai saugi

J.Jankauskio teigimu, naujoji „Kögel” puspriekabinė važiuoklė konteinerinei cisternai yra itin saugi. Serijiniu būdu gaminamoje važiuoklėje montuojama įranga, atitinkanti ADR direktyvų reikalavimams ir transporto priemonių klasifikacijai EX/II, EX/III, FL, OX ir AT.

Tai – ištraukiamos išlankstomos kopetėlės su pagalbinėmis pakilimo-užlipimo priemonėmis, gesintuvai, įspėjamosios lentelės pagal ECE reikalavimus ir plieninis įžeminimo sandūrinis antdėklas.

„Intermodalinių gabenimų saugumui skiriamas ypatingas dėmesys, o reikalavimai vežėjams – vis griežtesni. Šis darbo įrankis padės užtikrinti saugų ir patikimą skystų krovinių pristatymą”, – teigia specialistas.

Anot jo, ne mažiau svarbi ir ilgalaikė apsauga nuo korozijos. Kaip ir visų kitų „Kögel Port” konteinerinių važiuoklių, naujosios „Port 20 Tankplex” rėmas yra apdorotas remiantis nano-keramikos technologija ir padengtas KTL danga, kuri papildomai ir patikimai saugo važiuoklę nuo UV spindulių ir korozijos.

Lietuvos vežėjai naujovę galės išbandyti jau šį rudenį.